Според науката, ботоксът прави жените непривлекателни

И още интересни факти за нашите емоционални реакции

Емоциите са заразни. А отрицателните емоции са по-заразни от положителните.

Проучванията показват, че майките са по-малко толерантни към плача при момчетата, отколкото при момичетата.

Проучванията показват, че мъжете и жените изпитват същото количество емоции, но жените са по-склонни да ги показват.

Визуално привлекателните реклами на нездравословна храна предизвикват положителни емоции в потребителите и излъгват мозъка на хората, че са гладни. Учените твърдят, че ако хората разбираха тези емоции по-добре, щяха да правят по-добър избор на храна.
Много психолози смятат, че инстинктът и емоцията са подобни с това, че и двете са автоматично предизвикани. Например, страхът е едновременно и емоция, и инстинкт. Въпреки това, докато инстинктът е внезапен, ирационален и вроден, емоциите имат потенциала да бъдат по-рационални.

От всички изражения на лицето, усмивката може да бъде най-измамна. Има около 18 различни усмивки, включително учтива, жестока, невярна, срамежлива, страстна и т.н. Но само една отразява реалното щастие; това е така наречената “усмивка на Дюшен”, в чест на френския невролог, който определя този феномен – Гийом Дюшен.

Изследователите отбелязват, че емоцията най свързана със страх е интерес. Някои психолози са отишли толкова далеч, че се предполага, че страхът има две невидими лица: едно, желанието да бягат и от друга страна, желанието да се разследва.

Платон е описал емоцията и причината като два коня, които дърпат въже в две различни посоки. Въпреки това, модерният невролог Антонио Дамасио твърди, че мотивите зависят от емоциите и не са в тяхна опозиция.

Езикът на тялото често разкрива определена емоция. Например, скръстените пред тялото ръце показват, че даден човек се предпазва или се чувства заплашен. Докосването на носа пък показва, че някой крие нещо. Бивш агент на ФБР и специалист по невербална комуникация посочва, че краката показват най-силните сигнали на езика на тялото.

Изследвания показват, че хората разпознават и интерпретират емоционалните изражения на лицето на хора от тяхната собствена раса по-бързо от тези, които са с различна раса.

Едно проучване, проведено с хора с амнезия установява, че емоциите обвързани с паметта надживяват спомените, които са ги създали. Изследователите отбелязват, че това има важни последици за хората с болестта на Алцхаймер.

Изпозлвайки сайта WeFeelFine.org, Станфордският университет е анализирал около 13 милиона емоции, които са били регистрирани в интернет през 2005 г. Експертите са открили, че възрастните хора обикновено са по-щастливи, когато са в мир със себе си, докато младите са щастливи, когато са развълнувани от нещо. Освен това, жените са склонни да се чувстват по-обичани, отколкото мъжете, но също така чувстват по-често вина.

Някои учени твърдят, че във всеки един момент има някаква емоция, която протича в организма ни, но емоцията е прекалено слаба, за да я забележим или да ни повлияе в момента.

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ ЗА BETTER ME

5+1 съвета как да бъдете по-успешни на нова работна позиция
Better me07 АПРИЛ 2022

5+1 съвета как да бъдете по-успешни на нова работна позиция

Дайте силно начало на кариерата си

Методът Помодоро и защо работи
Better me30 МАРТ 2022

Методът Помодоро и защо работи

Това е най-ефективният life hack от 1980 насам

Четири сутрешни навика, които да усвоим за повече щастие
Better me08 МАРТ 2022

Четири сутрешни навика, които да усвоим за повече щастие

Какво правят щастливите хора, за да си донесат позитивни емоции още в началото на деня?

10 неща, които всяка жена трябва да направи сама поне веднъж
Better me06 МАРТ 2022

10 неща, които всяка жена трябва да направи сама поне веднъж

Понякога собствената ни компания ни е напълно достатъчна