Митът за органичната боя за коса

Сегашните тенденции са всичко да бъде органично, еко, био и зелено – само че това не може да се приложи към добрата боя за коса.

Модата за органичната козметика е тенденция, която може би всеки одобрява. Колкото по-малко химични вещества влизат в контакт с кожата ни, както и организма ни, толкова по-добре. За съжаление, обаче, има някои продукти, към които не можем да приложим тази максима. Сред тях е боята за коса. 

Въпреки че много марки рекламират предложения като органични и био бои, не се подвеждайте – всъщност това е просто маркетингов трик. Истината е, че подобни надписи може да се сложат на всичко, защото не изискват потвърждение от експерти, проверяващи за качество.

Разбира се, има някои предложения, които се доближават до този термин. Главните съставки във формулата на продукта, може да са извлечени от естествени източници, но за да работи всъщност боята, тя трябва да съдържа химични елементи. Нито един естествен оцветител няма да издържи след едно-две измивания с шампоан.

Но това не трябва да ви плаши – дори и да съдържа химикали и изкуствено обработени съставки, боята за коса не е вредна. 

Ако подбираме правилно продуктите, които използваме и веществата, с които са направени, боята е практически безвредна. За да сте напълно сигурни в качеството на марката, която използвате, най-добре е да се консултирате с фризьора си за съвет.

Боядисаната коса помага и в работата, и в секса

Но има и няколко съставки, които ще ви издадат, че даден продукт е вреден. Сред тях са амонякът, който на много вече е известен като опасен, и р-фенилендиаминът. Ако избягвате тези две химични вещества, ще сте сигурни, че сте си избрали добра боя за коса, дори и да не е органична.

Как да предпазим косата си от хлора

Боядисаната коса помага и в работата, и в секса

tips