Шопинг навиците, които ни струват скъпо

Колко пъти сте се прибирали у дома, доволни от шопинг тура си, за да установите, че всъщност е можело да похарчите парите си по-разумно?

Да, на нас също ни се случва. В духа на месеца, в който си поставяме цял куп цели, правим ревизия и на начина, по който пазаруваме. Ето седем грешки, които всяка от нас прави (съзнателно или не), но е съвсем възможно да избягва. Водете си записки…

Не сравнявате цените

Когато става дума за конкретен модел обувки или дизайнерска дреха например, проучването не само си струва, но е просто задължително. В различните онлайн магазини цените варират и дори различните цветове струват различна сума. В случай, че сте си набелязали конкретна дреха, най-добрият вариант е да прегледате възможно най-много магазини (както онлайн, така и физически), за да откриете най-добрата сделка.

Не обличате купените дрехи веднага

Носете си новите дрехи, както се казва! Освен ако не търсите дреха за конкретно събитие, до което има още доста време, отлежаването на новите покупки в гардероба няма никакъв смисъл. Ако не изгаряте от желание да облечете новата си рокля, то значи не сте направили правилен избор. Вероятността да я откриете с етикета две години по-късно е огромна.

Не проверявате дали покупката ще си отива с останалите ви дрехи

Случвало ли ви се е да се приберете у дома с изискана риза, да махнете етикетите и да установите, че нямате нито панталон, нито пола, с които да я съчетаете? Е, тази мисъл трябва да ви минава още докато сте в пробната. В най-добрият случай новата покупка ще се съчетава с поне три неща от вече наличните ви дрехи.