Колко често трябва да ексфолираме лицето?

Не знаем за вас, но нашия списък с ежедневните ритуали в грижа за кожата е дълъг. Почистване, овлажняване, нанасяне на крем със слънцезащитен фактор са задължителни, но какво да кажем за ексфолирането?

Колко често трябва да извършваме тази процедура и защо е добра за кожата ни? На този въпрос отговаря дерматологът Джесика Уейзър.

Плюсовете и минусите на кафето върху кожата ни

Ексфолирането е полезно, защото отпушва порите и предотвратява образуването на черни точки, като същевременно премахва мъртвите кожни клетки, които са готови да се излющат“, споделя тя пред сп. In Style. “То също така подобрява обновяването на кожата, което от своя страна поддържа кожата сияйна и свежа”.

Когато става въпрос за ексфолиация на лицето, Уейзър предлага да го извършвате не повече от два или три пъти седмично. “Ако прекалите, то няма да позволите на клетките да се обновята, това от своя страна може да предизвика дразнене и възпаление, и дори да предизвика акне или да влоши сегашното“, обяснява тя.

Пробиотиците забавят стареенето на кожата

От решаващо значение е да залагате на продукти, които щадят кожата и са нежни към нея. Винаги избирайте ексфолиращи гелове, съдържащи гликолова, млечна, салицилова киселина или естествени ексфолианти. Уейзер не препоръчва груби ексфолианти, тъй като те могат да раздразнят прекалено повърхността на кожата и да предизвикат възпаление в по-нататъшен етап.