Living : Развлечения23 ЯНУАРИ 2018

Ето ги и номинациите за наградите “Оскар” 2018

“Три билборда извън града”, “Формата на водата” и “Дюнкърк” ще се борят в основните категории

Юбилейните 90-и награди “Оскар” ще бъдат раздадени на 4-ти март, а вече са ясни номинираните, които ще се борят за престижната статуетка.

Филмите “Три билборда извън града”, “Дюнкък” и “Формата на водата” очаквано събраха най-много номинации. Именно те ще се състезават в главните категории, сред които “Най-добър филм”, “Най-добър режисьор” и “Най-добър сценарий” (оригинален и адаптиран).

Мерил Стрийп получи своята рекордна 21-ва номинация за ролята си в биографичния “Вашингтон Пост”, а Марго Роби – своята първа за превъплъщението си във фигуристката Тоня Хардинг в “Аз, Тоня”.

Ето го и пълният списък с номинирани за наградите “Оскар” 2018!

Най-добър филм
Call Me By Your Name
Най-мрачният час
Дюнкърк
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
Вашингтон Пост
Формата на водата
Три билборда извън града

Най-добър актьор
Тимъти Шаломе (Call Me By Your Name)
Даниел Дей Люис (Phantom Thread)
Даниел Калуя (Get Out)
Гари Олдман (Най-мрачният час) 
Дензъл Уошингтън (Roman J. Israel, Esq)

Най-добра актриса
Сали Хоукинс (Формата на водата) 
Франсис Макдорманд (Три билборда извън града)
Марго Роби (Аз, Тоня)
Сърша Ронан (Lady Bird) 
Мерил Стрийп (Вашингтон Пост)

Най-добър поддържащ актьор
Уилям Дефо (The Florida Project)
Уди Харелсън (Три билборда извън града)
Ричард Дженкинс (Формата на водата)
Кристофър Плъмър (All The Money In The World)
Сам Рокуел (Три билборда извън града) 

Най-добра поддържаща актриса
Мери Джей Блайдж (Mudbound)
Алисън Джини (Аз, Тоня)
Лесли Манвил (Phantom Thread)
Лори Меткалф (Ladybird)
Октавия Спенсър (Формата на водата)

Най-добър режисьор
Кристофър Нолан (Дюнкърк)
Грета Геруиг (Lady Bird)
Джордан Пийл (Get Out) 
Пол Томас Андерсън (Phantom Thread)
Гийермо дел Торо (Формата на водата)

Най-добър оригинален сценарий
The Big Sick
Get Out
Lady Bird
Формата на водата
Три билборда извън града

Най-добър адаптиран сценарий
Call me by your name
The Disaster Artist
Logan

Molly’s Game
Mudbound

Най-добра кинематография
Blade Runner 2049

Най-мрачният час
Дюнкърк
Mudbound
Формата на водата

Най-добра филмова песен
Remember Me (Тайната на Коко)
Mystery of Love (Call Me By Your Name)
This Is Me (Най-великият шоумен)
Mighty River (Mudbound)
Stand Up For Something (Marshall)

Най-добър филмов саундтрак
Дюнкърк
Phantom Thread
Три билборда извън града
Междузвездни войни: Последните джедаи
Формата на водата

Най-добра анимация
Тайната на Коко
Бикът Фердинанд
Да обичаш Винсент
Бебе бос
The Breadwinner

Най-добър чуждестранен филм
A Fantastic Woman (Чили)
On Body and Soul (Унгария)
The Insult  (Ливан)
Loveless  (Русия)
The Square (Швеция)

ПРОЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ ЗА РАЗВЛЕЧЕНИЯ

Развлечения23 ЮЛИ 2019

Ако морето е далече, правим pool party

Тематичните плажни купони на списание Grazia продължават и този уикенд

Развлечения10 ЮЛИ 2019

Il Volo отново ще стъпят на българска сцена

Джанлука Джинобле, Пиеро Бароне и Иняцио Боскето празнуват 10 години на сцената

Развлечения10 ЮЛИ 2019

Запознайте се с първата котка инфлуенсър

Котаракът се казва Ранджи

Развлечения06 ЮЛИ 2019

Известните личности като произведения на изкуството

Звездите от 21 век, както никога не сте ги виждали до сега